המֶרֶץ של חודש מרץ ומה מגיד מזל דגים?!

אהובים-יקרים, חודש מרץ מאציל אל מרחבכם הארצי-האדמתי את תדרי המים המקודשים  אולם, בשונה משני קודמיו,  ינואר אשר הדגיש את האיכות השקופה-הצלולה של המים (ראה מאמר-תמסורת "צופן ינואר והאתגר ההתפתחותי של החודש: הפתיחות להתפתח!" ), ופברואר את האיכות העמוקה-הנסתרת של המים (ראה מאמר-תמסורת "צופן פברואר ומזל דלי: המעבר מיסוד האוויר הרעיוני ליסוד המים ההריוני!") , חודש מרץ  מדגיש את איכותם המואצת-הנמרצת של המים, והרי צופן המילה "מרץ" הנו "מֶרֶץ", כלומר, אנרגטי ומהיר!

אהובים-יקרים, ניתן לחזות באיכות המואצת-הנמרצת של המים, באותם מופעי טבע של מפלים ונהרות אשר זרימתם עזה ועוצמתית, הואיל ויסוד המים בעולמכם וביקום כולו מסמל את כוחות החיים וההתחדשות, השינוי והטרנספורמציה,  חודש מרץ מכוון אל-עבר תנועה התפתחותית מהירה ואינטנסיבית לפיכך, חודש זה מאתגר אתכם לאזור את האומץ הדרוש על-מנת להיענות לכוחות השינוי הקוסמיים שנעים בקצב מהיר ואינטנסיבי, לפעמים  קַדַּחְתָּנִי כמעט,  באופן זה הנכם  ממצבים עצמכם על הנתיב המרכזי של התוכנית הבריאתית הכוללת ולא חלילהנעים על מסלול צדדי…

אהובים-יקרים, האיכות המואצת-הנמרצת של חודש מרץ מחייבת את אותה רמה של "ערות מוגברת" על-מנת להבטיח שהשינויים הנם כאלה שהולמים את רצון העצמי האלוהי ותוכנית הנשמה,ולא חלילה כפי שקורה לעיתים קרובות, מונעים מהיבטי נפש נמוכים של אימפולסיביות וקוצר רוח, והרי נאמר שהחיפזון הוא מהשטן, ושסבלנות מפריחה שושנים בהיעדרה דרים הדרדרים!

אהובים-יקרים, חודש מרץ הנו בסימן מזל דגים המשויך ליסוד המים,  הדגים, להבדיל משאר בעלי החיים ביבשה ובאוויר, שלכל אחד קול ייחודי משלו,  אשר הנו בעל השפעה  תדרית-תודעתית מסוימת (ראה מאמר-תמסורת "תודעת הרגליים וצופן התרנגול"), כך למשל, התרנגול קורא, היונה הומה, החתול מיילל, הכלב נובח, האריה שואג, הכבשה פועה, הפרה גועה וכן הלאה וכן הלאה, הרי שקולם של הדגים לא נשמע, או ליתר דיוק, קולם נשמע דרך האיכות השקטה-הדוממת של מעמקי הימים והאוקיינוסים,  נשאלת השאלה אם כן, מה אומרים הדגים? כפי שמרמז צופן השם "דגים" מלשון "מגיד"!

אהובים-יקרים, האיכות השקטה-הדוממת של הדגים החיים במעמקי הימים והאוקיינוסים, מחברת אל העוצמה האינסופית של היקום, באופן זה היא 'מעירה' באדם  את אותו 'חלק', קרי,  היבט נצחי של קיומו! במילה "דממה" מוצפנת המשמעות "ממד ה'" מכאן, שהחיבור אל הממדים הגבוהים-העליונים הנסתרים-הנצחיים של היקום והקיום עובר דרך הדממה! והרי איכות הדממה נמצאת במרכזה של  כל פעילות מדטטיבית, בה המודט מדומם את תנועות גופו הפיזי, ומכוון להשקטת מחשבותיו הארציות-השכליות.

אהובים- יקרים, פיו וזנבו של הדג הנם בדמות הגאומטריה המקודשת של המשולש, כאשר שני חודי המשולש פונים לאותו כיוון, באופן זה, כאשר הדג עולה מעל המים, שני המשולשים של הפה והזנב פונים לשמיים ומסמלים את רצון החומר להתחבר לרוח! מראה זה מעיר באדם את התשוקה לרוחי-הנשגבוהרצון לחבור להתאחד עם המקור-האחד!

אהובים-יקרים, סמל מזל החודש דגים מופיע בדמות זוג דגים  אשר כל אחד פונה לכיוון הנגדי, הדג השמאלי שפונה מעלה מבטא את העיקרון הנקבי של הקבלה ואת "משולש החומר" ב"מגן דוד" אשר מסמל את רצון האדמה להתאחד עם השמיים, בעוד שהדג הימני שפונה מטה מבטא את העיקרון הזכרי של הנתינה ולפיכך את "משולש הרוח" ב"מגן דוד" אשר מסמל את רצון השמיים להתאחד עם האדמה באופן דומה, חודש זה מאציל אל מרחבכם את תדרי המים הנקביים אולם באיכות העוצמתית הזכרית שלהם! גם  צופן שם החודש העברי המקביל מרמז על אותם תדרי אור מואצים-מועצמים שיורדים  אל מרחבכם הארצי-האדמתי: "אדר"  מלשון "אור דר"  וגם "אור רד"!

אהובים-יקרים, לעומת התפיסה האנושית הרווחת לפיה, חוזק פיזי גדול יותר מעיד על עוצמה רבה יותר, הרי שברמה הרוחית ככל שתדרי האור הם עילאיים ועוצמתיים יותר הם בעלי איכות עדינה ורכה יותר! כלומר, על-פי האמת הגבוהה עוצמה שווה רכות! ככל שהתדרים עוצמתיים יותר הם עדינים יותר, והרי צופן המילה "עדנה" הנו "עדן  ה'" משמע "נצח" וגם "נדע ה'"! היש עוצמתי יותר מהנצחי-האינסופי?!

אהובים-יקרים, ככל שגוף דחוס יותר, תנועתו כבדה ואיטית והוא פגיע ושביר יותר,  לעומת זאת, ככל שגוף קלוש יותר תנועתו מהירה וקלילה, והוא עוצמתי וחסין יותר! ניתן ללמוד זאת, מיסוד המים שבעולמכם המופיע בשלושה מצבי צבירה:

קרח– רמת הדחיסות הגבוהה ביותר ומכאן גם הכבדות והשבירות, באמצעות מסה של כוח ניתן לשבור קרח!

מים– רמת דחיסות בינונית, ומכאן גם תנועתם המואצת-המהירה, לא ניתן לשבור מים!

אדים– רמת הדחיסות הנמוכה ביותר, תנועתם קלילה ומתפשטת במהירות לכל כיוון, האדים לא זו בלבד שאינם ניתנים לשבירה אלא גם בלתי ניתנים לתפיסה! ניסיתם פעם 'לתפוס' אדים?

אהובים-יקרים, הואיל וחודש מרץ מכוון אל האיכות המואצת-הנמרצת של תדרי המים, הוא שם ב"קדמת הבמה" את הסנכרון המקודש שבין שלוש צ'אקרות: מקלעת השמש, לב ו-כתר, ביחד רש"י תיבות של "מלך", והרי מהי המשמעות האמתית-הנכונה של "מלך" אם לא להיות "כלי" אשר "מוליך" את תדרי האור העוצמתיים-המקודשים! אנו באהבה ומסירות, מביאים הנחיות ל"מדיטציית מלך" ההולמת את האנרגיות של החודש:

1.הרפו והיכנסו למצב מדיטטיבי בכל דרך שמוכרת ונעימה לכם

2. נשמו נשימות לשבע הצ'אקרות (מלמעלה למטה) מתוך כוונה להרחיב ולפתוח אותן, ניתן לדמות במרכז כל  צ'אקרה להבה בגוון ההולם אותה: כתר-לבן, עין שלישית-סגול, גרון-כחול, לב-ירוק/ורוד, מקלעת השמש-צהוב, מין-כתום, שורש-אדום

3. התמקדו במקלעת השמש ודמו אותה מתמלאת בחתיכות  צמר גפן לבנות ורכות, נשמו והרפו לתחושת הרכות והעדינות העוטפת מרכז זה…

4. ממקלעת השמש נועו בעדינות מעלה אל מרכז הלב, דמו אותו מתמלא בהדרגה בענני צמר גפן צחים ולבנים, רכים ועדינים, התמסרו לנעימות שבהרגשה זו…

5.ממרכז הלב המשיכו מעלה אל מרכז הכתר, ראו אותו מתמלא אט אט בפתיתי שלג דקים ועדינים, צחים ולבנים אשר יורדים מהרקיעים העליונים, בדומה לשכבת הטל הלוא הוא אותו "מן", קרי, "נקטר אלוהי" שאכלו בני ישראל במדבר

6. ראו בעיני רוחכם כיצד אותם "ענני טל" מולבנים וזכים, דקים ועדינים  עוטפים את כל שדה האנרגיה שהנכם וממלאים את כל ישותכם, בוהק לבן קורן ממכם

7.בזמן שנכון לכם סיימו את המדיטציה בדרך שמוכרת ונעימה לכם

אהובים-יקרים, בתום תמסורותינו אנו מברכים אתכם בחודש עטור תנועה התפתחותית מואצת-נמרצת, והשכנה מוגברת-מועצמת של אור העצמיות הנשמתית-האלוהית בתוך עצמיותכם האנושית היום-יומית!

אמן כן יהי רצון!