צופן אושפיז החג השישי- "אהרון הכהן", מייסד שושלת הכהונה בישראל

"וידבר ה' אל משה לאמור, דבר אל אהרן ואל בניו לאמור כה תברכו את בני ישראל, אמור להם, יברכך יי וישמרך, יאר יי פניו אליך ויחונך, יישא יי פניו אליך וישם לך שלום, ושמו את שמי על בני ישראל ואני אברכם"

(סדר הקידוש)

אהובים-יקרים, כל אחד משבעת האושפיזין של חג הסוכות, מחבר אל איכות תדרית-תודעתית מסוימת, באופן זה, 'נמשך' אור מהממדים הגבוהים ומואצל אל מרחבכם הארצי-האדמתי, והרי צופן המילה "אושפיז" הנו "אש פז י'" הווה אומר, אש התודעה הגבוהה המוזהבת-המקודשת!

אהובים- יקרים, שבעת האושפיזין הנם כנגד שבע הצ'אקרות  המרכזיות בגוף האדם מכאן, שכל אושפיז מקושר לצ'אקרה מסוימת, ובעל השפעה תדרית-תודעתית ייחודית! נשאלת השאלה, לאיזה צ'אקרה מקושר האושפיז השישי של "אהרון הכהן"?

אהובים-יקרים, "אהרון הכהן", אושפיז החג השישי, הנו מייסד שושלת הכהונה בישר-אל! אהרון הכהן,נבחר ישירות על-ידי ההיררכיות הבריאתיות להיות הכהן הראשון אשר מזרעו קמה שושלת הכהונה חשוב להבין,שתפקיד הכהן הנו להעביר את העם חניכה אשר תמציתה המקודשת מיצוב תדרי-תודעתי ויצירת אותה רמה של סנכרון בין הגשמי לרוחי, האנושי לאלוהי! הטכסים והברכות נועדו להעלות את התדר והתודעה בקרב העם, ובאופן זה להכין אותם לאתגרים ולמשימות של הדרך, ולקיום תפקידם הרוחי-הייעודי במשפחת העמים! כפי שנרמז בצופן המילה "כהן" שהנו בהיפוך אותיות "הָכֵן"!

אהובים -יקרים, לוחמים וספורטאים יודעים היטב שהמרכיב הפסיכולוגי הווה אומר, המצב הנפשי-התודעתי, חשוב לא פחות ופעמים אף יותר מהמרכיב הפיזי! היכולת ברגע האמת להתעלות מעל פחדים, ספקות, לחצים פנימיים כאלה ואחרים, משפיע מאוד ופעמים אף מכריע את תוצאות הקרב או התחרות! מה הפלא אפוא, שתחום הקואוצ'ינג (אימון אישי) ששם דגש על פיתוח מוטיבציה ובטחון עצמי בהשגת היעדים והחזון,  הולך ומתפתח הולך ומתרחב  בעת הזו…

אהובים-יקרים, " 12 אבני החושן", כנגד 12 שבטי ישראל,  שימשו כלי מרכזי רב עוצמה והשפעה  בידי הכהן הגדול, במטרה לסייע במיצוב תדרי-תודעתי נכון של העם אל מול אתגרי המסע במדבר ובהמשך כיבוש הארץ, אהרון הכהן שהנו גלגול נשמתי-ישיר של מנו "מאסטר הגבישים" באטלנטיס, הכיר וידע היטב את סוד הגיאומטריות המקודשות, באמצעות ידע זה היה  משנה את מיקומן של אבני החושן, ויוצר כל פעם מחדש מבנה גיאומטרי מסוים ההולם את האתגר הקולקטיבי שבפתח

אהובים-יקרים, האושפיז השישי של "אהרן הכהן" , "החכם באדם", מי שבגלגוליו בדמות נח ושלמה המלך ידע והכיר את שפת בעלי החיים והצומח(ראה מאמר-תמסורת "חג החירות והחופש שבמחויבות אמת לחזון הנשמתי המוזהב!"), נקשר לצ'אקרת העין-השלישית אשר מסמלת את היכולת לראות מעבר למציאות הפיזית הגלויה, להתחבר לעולמות הרוח ולחכמה האינסופית של הבריאה,  כפי שנרמז בצופן השם "אהרן" שהנו בהיפוך אותיות "נראה" ומכוון אל חוש הראיה הרוחי הלוא היא צ'אקרת העין-השלישית!

אהובים-יקרים, מיקומה של צ'אקרת העין השלישית בין שתי העיניים מסמל את העיקרון המשולש בבריאה ובקוסמוסהרוח, השכינה ומה שבניהם! "ברכת הכוהנים" הקרויה גם "הברכה המשולשת" מורכבת משלוש ברכות שכל אחת מהן מייצגת היבט מסוים של האלוהות:

יברכך יי וישמרך– מתייחס לרוח, הפן הזכרי של האלוהות ומבטא את כוח השמירה וההגנה

יאר יי פניו אלייך ויחונך-מתייחס לשכינה, הפן הנקבי של האלוהות ומבטא את כוח החמלה והמחילה

ישא יי פניו אלייך וישם לך שלום– מתייחס למיזוג הזכרי  עם הנקבי ומכאן יצירת שלום ושלמות פנימיים!

אהובים-יקרים, אהרון הכהן מגלם את הדרגה הכי גבוהה של כהונה  הואיל וכדי להעלות תדרית-תודעתית  קבוצה שלמה אשרנמצאת בשלבים ההתחלתיים-הראשוניים של התפתחותה וגיבושה כעם,  נדרש הכהן הגדול להיות מחובר להוויה הגבוהה שלו, ובאופן תמידי להתעלות מעל העצמי האנושי, כפי שנרמז בצופן המילה "כהן", אשר בסיכול אותיות מתקבל "הִנְּךָ", מילה זו הנה 'קרובת משפחה' של המילה המקודשת "הנני" אשר מבטאת אמון ומסירות שלמיםמלאים לרוחי הנשגב!