צופן דצמבר: "מֵרַב דָּץ!"

אהובים-יקרים, חודש דצמבר הנו החודש השנים-עשר החותם את לוח השנה הלועזי, צופן שמו מכוון  אל יסוד האש, שהנו בעל איכות של  "תנועה שמחה", כזו אשר  פורצת את מגבלות החשיבה וגבולות התפיסה האנושית, והרי צופן המילה "דצמבר" הנו "מֵרַב  דָּץ" (דץ=שמח  וגם רקד..) מכאן, שהאנרגיות של דצמבר מכוונות אל-עבר "תנועה שמחה מרבית"!

אהובים-יקרים, התנועה היא צופן הבריאה, הווה אומר, סוד היקום הנו התפתחות מתמדת! לעומת העצמיות האנושית, שנוטה אל-עבר הקיבעון, אזורי הנוחות המוכרים, והקפיאה על השמרים, טבע מהותה של העצמיות הנשמתית, ושל הבריאה כולה, הנה התפתחות ותנועה תמידיים, ומהו "חופש" אם לא תנועה והתפתחות אינסופיים?!

אהובים-יקרים, בניגוד לתפיסה האנושית לפיה "חופש" הנו היעדר מחויבות ללימודים, עבודה, זוגיות, משפחה וכן הלאה, הרי שעל-פי הפרספקטיבה הרוחנית-הגבוהה, משמעותו האמתית-הנכונה של "חופש" הנה ההפך הגמור! כלומר, במקום בו ישנה מחויבות אמת ישנו חופש אמתי!

אהובים-יקרים, האם שמתם לבכם לכך, שככל שמנסים הנכם להשיג לעצמכם "חופש", באמצעות 'השתחררות' ממשימות ומחויבויות כאלה ואחרות, תחושת החופש הולכת ומתרחקת מכם! למרבה הצער, האנושות עדיין לא השכילה להכיר באמת הפשוטה-הטהורה: סוד "החופש" טמון במחויבות אמת לעצמי האלוהי! רק אדם אשר מחויב לעצמיותו האלוהית יכול לגלות טעמו של חופש אמתי, הואיל ורק כאשר מסכימים הנכם 'להזיז הצידה' את העצמי האנושי, קרי, מאווי הנפש והגוף, ולהיכנע למהותכם הנשמתית-האלוהית, יכולים הנכם לבוא בשעריה של "הארץ המובטחת", ארץ אשר בה הכול אפשרי, וניסים ופלאות הם דבר שבשגרה…

אהובים-יקרים, צופן שם החודש העברי המקביל "כסלו",  אשר בהגיית שמו מוצפנת המשמעות "כֵּס  לב", מכוון  אל-עבר אותו הדבר בדיוק, הווה אומר, להמליך את עצמיותכם האלוהית, ולהצית את רצון הלב הוא רצון הנשמה! "חג החנוכה" שנחוג בחודש זה,  מכוון אל-עבר חניכתה של העצמיות האנושית-הנמוכה על-מנת שתהייה בשירות העצמיות הנשמתית-הגבוהה, במלים אחרות, מעבר מתודעת האגו אשר מהותה צמצום אל-עבר תודעת הנשמה אשר מהותה התרחבות!

אהובים-יקרים, מזל החודש קשת נקשר גם כן ליסוד האש: אקט יריית החץ בקשת מסמל את התעוזה והאומץ, את פריצת גבולות החשיבה והתודעה אל-עבר מחוזות חדשים של קיום והוויה! אקט יריית החץ בקשת הנו בעל איכות מדיטטיבית אשר בה הראש והגוף, השכל והלב, המחשבה והרגש מתמזגים לישות אחת, מכאן, שבמקום בו מתקיים הסנכרון המקודש שבין העצמיות האנושית לעצמיות האלוהית חופש נולד!

להלן 'הוראות הפעלה' למדיטציה "סנכרון ראש-לב":

1.הרפו והיכנסו למצב מדיטטיבי בכל דרך שמוכרת ונעימה לכם

2. נשמו נשימות לשבע הצ'אקרות (מלמעלה למטה) מתוך כוונה להרחיב/לפתוח/להאיר אותן, ניתן לדמות נר דולק בכל צ'אקרה

3. התמקדו בצ'אקרת הכתר ודמו" צינור אור"/"סולם אור" נמשך ממנה אל הרקיעים העליונים

4. נשמו אל צ'אקרת האצטרובל ("המוח הבין- ממדי", הצ'אקרה ממוקמת בחלק האחורי של הראש), דמו בעיני רוחכם אותה נפתחת ומתמלאת ספירלות/נקודות אור

5.דמו קרן אור מוזהבת נשלחת ממרכז האצטרובל אל מרכז הלב, ראו את האור מתפשט בצ'אקרת הלב,  ואת פרח הורד הולך ונפתח במרכזה…

6. נשמו לקשר המקודש שבין הראש ללב תוך אמירת המנטרה: מחשבותיי ורגשותיי מתמזגים ונעשים אחד!

7. חזרו לנשום כרגיל, ובזמן שנכון לכם סיימו את המדיטציה בדרך שמוכרת ונעימה לכם