צופן ל"ג בעומר והדלקת "מְדוּרָה"= מוֹרֶה דלת

אהובים-יקרים, בדומה לחגים ומועדים, שהנכם נוהגים לציין לאורך השנה, ושבזמן עכשווי, בתואם לחוקיות של "הרמת הצעיפים", ולמגמה האבולוציונית של "תנועה פנימה", אנו באים ומאירים את המשמעויות העכשוויות שמוצפנות בהם כך גם, לגבי אותו מועד של ל"ג בעומר, בו נהוג לציין את הילולת רבי שמעון בר-יוחאי  ולהדליק מדורה. השנה, בעקבות הקורונה, הוטל איסור על הדלקת מדורה, וגם את המשמעות הרוחנית-הגבוהה של זה נאיר.

אהובים-יקרים, ל"ג בעומר הוא היום השלושים ושלושה לספירת העומר. כפי שהארנו בעבר, המספר 33 מקושר לגיאומטריה של ה"מגן דוד", עם שני המשולשים שלכל אחד 3 קדקודים: "משולש הרוח" (הקדקוד שפונה למטה ומסמל את התנועה מהאלוהי לאנושי) ,  ו"משולש החומר" (הקדקוד שפונה מעלה, ומסמל את התנועה מהאנושי לאלוהי). במאמר-התמסורת "צופן תשעה באב: התשועה שבלידה מחדש" ( 25.7.2015) הארנו,  שרבי שמעון בר יוחאי הנו גלגול נשמתי-ישיר גם של "המלך דוד", והרי לכם עדות נוספת, שמדובר באותה נשמה גבוהה של "מורה האנושות"!

אהובים-יקרים, סוד הדלקת המדורה קשור לאמת גבוהה-נסתרת,  שנשתכחה מלבכם ותודעתכם, ונוגעת למקדשי האור ולתהליכי חניכה והתקדשות עתיקים בעידנים קודמים, ואנו נסביר:  

אש המדורה מסמלת את אש התודעה הגבוהה והאמת הקוסמית. הקרשים מהעץ, שמונחים במבנה של פירמידה, יוצרים את הגיאומטריה של "משולש החומר". זאת ועוד, במבט מקרוב, אפשר להבחין, שבחלק העליון של המדורה, הקרשים מצטלבים זה בזה, באופן זה מתקבלת גיאומטריה של שני משולשים: התחתון, הגדול יותר, שמסמל את "משולש החומר", והעליון, הקטן יותר, שמסמל את "משולש הרוח".  שני המשולשים שנושקים בקדקודיהם יוצרים יחד את הגיאומטריה הקוסמית של "האחדות", שמסמלת מצב של מיזוג ואיחוד האנושי עם האלוהי!

אהובים-יקרים, סוד המדורה קשור לגיאומטריה הקוסמית המקודשת של "המעגל והנקודה במרכז" , שמייצגת את "מקדש האור": המדורה במרכז מסמלת את "מורה האור", והאבנים מסביב למדורה מסמלים את מעגל תלמידי ותלמידות האור. "מורה האור", שנמצא בסף תודעתי של "אחדות", מנחיל לתלמידי ותלמידות האור את התודעה הגבוהה והאמת הקוסמית, למען יפתחו "עצמאות רוחנית", כמאמר הנביא ישעיה: "מדורתה אש ועצים הרבה, נשמת יהוה כנחל גפרית בערה בה"  (ל', ל"ג).

אהובים-יקרים, האיסור על הדלקת מדורה בעקבות הקורונה, נועד ליצור "התעוררות רוחנית", והפניית תשומת הלב מהתמקדות בחיצוני-הפיזי אל ההתמקדות בפנימי-הרוחני. בתקופה זו של "אחרית הימים" ו"מעברי עידנים", הקריאה הקוסמית מכוונת, להתחייב לתהליך של עבודה פנימית וחניכה במטרה, להתרפא רגשית ופיזית, להשלים את השיעורים והמשימות שאדם קיבל על עצמו לאורך העידן שמסתיים, ולנוע אל-עבר "עצמאות רוחנית" אשר תמציתה חידוש הקשר הישיר עם הרוח ומכאן, בריאה ויצירה משותפת עם מקורות האור העליונים. לשם כך, חיוני ללמוד אצל מורה רוחני, שתפקידו להורות ולפתוח את הדלת לריפוי ועליה בתודעה, כפי שמלמד צופן המילה "מדורה" במשמעות של "מוֹרֶה" ו-ד'=דלת!