צופן "מאי" והמשימה ההתפתחותית של החודש: "לאהוב ללא סיבה!"

עריכה מחודשת: 15  מאי, 2017

אהובים-יקרים, חודש מאי מאציל אל מרחבכם הארצי-האדמתי,  איכויות תדריות-תודעתיות המשויכות לפן הנקבי של האלוהות, כפי שמלמד צופן השם "מאי" מלשון "אם י'", במובן של "האם האלוהית"/"האם הקוסמית", אשר בשפת הקודש קרויה "השכינה"! והרי, מקור שם החודש הנו, על שמה של אלת הפריון והאביב הרומית הקרויה "מאיה! זאת ועוד, צופן השם "מאי", מצביע עלהזיקה ליסוד המים הנקבי! בשפות הערבית, ההודית והארמית פירוש המילה "מיא" הנו "מים"!

אהובים-יקרים, יסוד המים בבריאה, תכליתו הנשגבה-הנעלה, לחבר בין חלקי השלם, למים  תכונה פיזיקאלית של יכולת למוסס חומרים ולמזגם יחד! המים נחשב  למסס אוניברסאלי למרבית התרכובות בטבע, מכאן, ש"סוד המים" טמון בכוח השינוי וההתמרה, הריפוי וההתחדשות! המים מבטאים תודעה של אהבה, שהיא הכוח המדביק-המאחד, המאחה- המרפא בפלנטה וביקום כולו!

אהובים-יקרים, המשימה ההתפתחותית-תודעתית, שחודש מאי נושא באמתחתו, עבורכם בני-האנוש הנה, לתרגל "אהבה ללא סיבה!" יתכן ותשאלו, אהבה למי? אהבה  למה? ואנו נענה ברצון, אהבה  לכל מה שבתוככם ולכל מה שמחוצה לכם, אהבה לכל מה שהנכם כאן ועכשיו, ולכל מה שהייתם ושאי-פעם תהיו, אהבה לגלוי ולנסתר-הנשגב מכם, לאהוב ככה 'סתם' ללא  סיבה, פשוט להתמסר לתדר של אהבה…

אהובים-יקרים, היכולת לראות את עצמכם בכל מה שנמצא מסביב לכם, ולראות בכל מה שנמצא מסביבכם 'חלק' מכם, מרוממת אתכם אל חוויה של כוליות ונצחיות שהנה טבע מהותכם הנשמתית! ניתן לומר שהמנטרה של חודש זה הנה: "אני בכול והכול בי!", או לחילופין, "אני היקום והיקום הוא אני!", הכרה מקודשת זו, ממוססת רגשות של דאגה, צער, תסכול, כאב, בדידות, כעס ותרעומת… 

אהובים-יקרים, צופן שם החודש העברי "אייר", המקביל לחודש מאי בלוח השנה הלועזי, מרמז על עקרון המיקרוקוסמוס והמקרוקוסמוס, כלומר, האדם (המיקרוקוסמוס) מהווה השתקפות, "ראי" של היקום (המקרוקוסמוס) ולהיפך, והרי "אייר" בסיכול אותיות "ראי"!  במאמר-התמסורת- מקדש הגוף וצופן "חותם שלמה" הארנו את המשמעות האמתית-הנכונה של מה שמוצפן בכתובים: "ויאמר אלוהים נעשה אדם בצלמנו כדמותנו" (בראשית א', כ"ו), והראנו כיצד

גוף האדם הנו 'תרגום' של מבנה היקום ועל-כן  אוצר בתוכו אמת קוסמית גבוהה!

אהובים-יקרים,  מזל החודש שור שייך ליסוד האדמה ולבית הכוכב נוגה  (ונוס), צופן המילה "נוגה" הנו "גן ה'" מלמד על  אותו גן  של ראשית העידן הלוא הוא "גן עדן", אשר היווה את המרחב הארצי-האדמתי הראשון עבור הרוח, להביא עצמה לידי ביטוי ויצירה בממד החומר-המוגשם!  הכתוב מתאר כיצד נהר היה משקה אותו, ומתפצל אחרי כן לארבעה ראשים ומשקה את כל שאר העולם והרי המים מבטאים כוחות של אהבה ואחדות, חיים והתחדשות!: "ונהר יצא מעדן להשקות את הגן ומשם ייפרד והיה לארבעה ראשים…" (בראשית ב', י').

אהובים-יקרים, מזל שור המבטא את החיים הארציים ביחד עם שליטו כוכב נוגה, הכוכב של האהבה, מכוונים אל חיים פיזיים אשר מונעים מרגשות אהבה ומסירות באופן זה, כל פעולה פיזית, קטנה כגדולה, עולה למעמד של קדושה הואיל והיא מהווה "כלי" לאור לשכון בתוכו, ולהביא עצמו לידי ביטוי באמצעותו! זו הסיבה בעטיה, בגדי הכהן הגדול היו בצבעי  תכלת השמיים והאדום של האדמה, על-מנת לעורר את ההיזכרות באותה תכלית מקודשת של חיבור שמיים וארץ, רוח וחומר: "ומן התכלת והארגמן ותולעת השני עשו בגדי שרד לשרת בקודש ויעשו את בגדי הקודש אשר לאהרון כאשר ציווה יהוה את משה "(שמות ל"ט, א'), החושן אף הוא עשוי צבעים של תכלת ואדום, והאבן הראשונה בו הנה אבן האודם (הרובי): ויעש את החושן מעשה חשב כמעשה אפוד זהב תכלת וארגמן ותולעת שני ושש משזר …וימלאו בו ארבעה טורי אבן טור אודם פטדה וברקת הטור האחד, והטור השני נופך ספיר ויהלום, והטור השלישי לשם שבו ואחלמה, והטור הרביעי תרשיש שוהם וישפה…" (ל"ט , ח'-י"ג). זו הסיבה בעטיה, מלכים בתרבויות מסוימות נהגו לענוד כתר מלכות ועליו אבן אדומה!

אהובים-יקרים, רגש האהבה הוא הגשר המחבר-המאחד בין רוח לחומר, שמיים לארץ, עליונים לתחתונים זו הסיבה בעטיה, מרכז הלב הנו הצ'אקרה הרביעית-האמצעית מתוך 7 הצ'אקרות, הואיל ותפקידה לגשר בין הצ'אקרות העליונות של כתר, עין-שלישית וגרון, לצ'אקרות התחתונות של מקלעת השמש, המין והשורש!

אהובים-יקרים, חודש מאי בלועזי ואייר בעברי ביחד עם מזל שור שמים בקדמת הבמה את הסנכרון המקודש שבין שלוש צ'אקרות: הכתר, הלב והשורש! באופן זה, נוצר החיבור המקודש שבין רוח (כתר) לחומר (שורש) דרך הגשר של רגש האהבה (לב)!!! מכאן אתם מבינים, שהמלצתנו לחודש זה הנה, להתמקד באותן מדיטציות שלכם בסנכרון המקודש של שלוש צ'אקרות אלה! אפשרי גם אפשרי, בזמן המדיטציה לדמות כתר מלכות על ראשכם משובץ באבן אדומה, וממנה קורן אור אדום אשר נשלח הישר אל מרכז הלב וממנו אל מרכז השורש!

אהובים-יקרים, בעולם הרוח ככל שהאהבה גבוהה ועוצמתית יותר, כך היא 'מציגה' עצמה באופן שקט וענו יותר, ופעמים אף בדומיה…הואיל וכך, אינכם נדרשים בחודש זה לעשות 'מעשים גדולים' על-מנת לחוש אהובים ואוהבים, ההפך הנכון, חודש אביבי זה, מזמין אתכם להיפתח לתדר העוטף-המחבק של השכינה, זאת ועוד, מזל החודש שור השייך לבית הכוכב וונוס (אלת האהבה), מדגישים את החיבור האוהב לגאייה, אימא אדמה, הואיל וכך, אלה זמנים טובים לשהייה בחיק הטבע, לחוש את זרועותיה המערסלות-האוהבות של אימא אדמה, להיות אחד עם גרגר החול, ובו-זמנית עם הכוכב הזוהר בשמי הרקיע, זהו האתגר ההתפתחותי-תודעתי של החודש, מה אתם אומרים??